Jak připravit nový humidor?

Doutníky nemůžeme umístit do zcela nového humidoru a očekávat, že zůstanou svěží. Proč? U nového humidoru není uvnitř dostatečné množství vlhkosti. Zde je návod, jak připravit nový humidor tak, abyste ho mohli správně užívat.

  1. Za použití papírového kapesníku či měkkého hadříku otřete destilovanou vodou celý vnitřní povrch humidoru včetně vnitřní strany víka. (Je velmi důležité použít destilovanou vodu, jelikož voda z jakéhokoli jiného zdroje bude obsahovat bělidlo, vápník, chlór a další chemické látky a minerály – pach těchto látek by se pak rozšířil i na vaše doutníky!)
  2. Ponořte zvlhčovač do mělké misky s destilovanou vodou a nechte jej nasáknout po dobu 10 až 20 vteřin. Poté, co zvlhčovač dostatečně nasákne, vyklepejte z něj přebytečnou vodu a položte jej na několik minut na papírový ubrousek. To umožní odtok přebytečné vody. Po tomto kroku vložte zvlhčovač do Vašeho humidoru (v případě humidoru proskleného jej umístěte na stranu humidoru, popřípadě na místo k tomu v příslušném humidoru určené) a humidor zavřete. Takto zavřený by měl být nejméně 12 hodin.
  3. Po 12 hodinách opakujte krok číslo 1).*

*Tento krok, prosím, nepřeskakujte. V takovém případě by totiž doutníky, umístěné uvnitř humidoru, příliš brzy absorbovali vlhkost, kterou porézní cedrové obložení bude potřebovat, a dostatečně by se pak tyto doutníky nezavlhčovaly.

Pokud byl váš humidor ponechán několik dní bez vlhčení a relativní vlhkost uvnitř humidoru je nízká, postupujte jednoduše jako při koupi nového humidoru. (Včetně opětovného zavlhčení zvlhčovací jednotky.)

Nicméně je pravděpodobné, že v cedrovém interiéru stále poměrně vysoké množství vlhkosti zůstalo, takže budete zřejmě potřebovat pouze jedno zavlhčení. (Je-li uvnitř humidoru příliš mnoho vlhkosti, může se to projevit v deformaci interiéru.) Doutníky umístěte do plastového sáčku, aby nevysychali (ne mikrotenového). Jakmile bude vlhkost vzduchu ve Vašem humidoru obnovena, vraťte do něj své doutníky a nechte je v klidu stát, dokud nebudou dostatečně zavlhčené.

Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. OK