Jaký humidor koupit?

Výběr správného humidoru závisí na tom, jaké máte požadavky na skladování, pokud se týká množství. Z estetického hlediska bude Vaše volba humidoru hlavně odrazem Vašeho osobního stylu. Dobrý humidor může být mnohem více, než jen dobře fungující zařízení, může to být kus nábytku, který místnosti dodává kouzlo, půvab a jedinečnou atmosféru.

Vlastnosti, které by humidor měl mít, jsou následující: uvnitř musí být cedr nebo cedrové lamino, musí být kvalitně vyroben, musí být dobře těsný kolem víka a musí být dostatečně velký, aby pojmul alespoň 25 až 30 doutníků, podle jejich velikosti.

Co se velikosti týče, doporučujeme humidor, který pojme nejméně 50 a více doutníků. Proč? I když nemáte v plánu mít hodně doutníků dlouhou dobu, větší humidor nabízí ideální množství vzduchu pro cirkulaci, což je ideální pro správné stárnutí doutníků.

Kromě tohoto praktického důvodu nelze nikdy vyloučit potřebu možnosti předzásobit se. Mohlo by Vás pak mrzet, že nemáte dostatek prostoru ve svém humidoru. Je také docela dobře možné, že jakmile Vaši přátelé zjistí, že vlastníte humidor, můžete mít štěstí a dostanete od někoho krabici doutníků jako dárek.  Bylo by pak přece škoda nechat je vyschnout jen proto, že jste neměli dostatek místa pro jejich uložení ve svém humidoru.

Dovážejí se i menší cestovní humidory na 10 až 20 doutníků, ale tyto jsou, jak jejich název napovídá, určené na cesty, nejsou určeny ke skladování po delší dobu.

Dovážíme humidory, které mají kapacitu 10 až 750 doutníků a jsme si jisti, že si vyberete ten, který bude odpovídat vašim specifickým potřebám.

 

Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. OK