Historie Joya de Nicaragua

Logo Joya de Nicragua

Historie firmy Joya de Nicaragua jde ruku v ruce s rozvojem Nicaragui za posledních 50 let jako jedné z nejkomplexnějších a nejpůvabnějších zemí Latinské Ameriky. Dovolte nám Vás pozvat k prozkoumání začátků a tradice této legendární nikaragujské ikony.

1932 – první zákon o tabáku

V tomto roce začaly průzkumy zaměřené na identifikaci nejlepší půdy a podnebí pro pěstování tabáku. Jedná se o počátek nikaragujského tabákového průmyslu.

Historie_JDN_01.jpg

1965 – začátky pěstování tabáku v  Estelí

Začíná „pilotní projekt pěstování tabáku cuban seed habano“ v oblastech Estelí a Condega na severu země. Je zjištěno, že jsou tyto oblasti pro pěstování tabáku nejvhodnější. Krátce poté Juan Francisco Bermejo sází první semínka tabáku.

1968-1970 – počátek výroby Joya de Nicaragua

V roce 1968 zakládá J.F.Bermeja a S. Camacho v srdci Esteli firmu Nicaragua Cigars Co. která začíná vyrábět první značku nikaragujských doutníků – začíná výroba Joya de Nicaragua, která v následujících letech 1969-1970 stoupá na mezinárodním trhu a vstupuje na trh v USA.

1971 –78 – diktátor a Joya de Nicaragua

Anastasio Somoza D., nikaragujský diktátor, se potkává s prezidentem Nixonem a zjišťuje, že Joya de Nicaragua se kouří jako oficiální doutník Bílého domu (dnes pod obchodním názvem Clasico). Pod politickým tlakem následně J.F.Bermejo prodává část společnosti Somozovi, který využívá své pozice na posílení nikaragujských doutníků. Firma začíná s produkcí nových značek jako Rosalones , The Fifthy Club a dalších. Při šesti stech zaměstnancích exportuje devět milonů kusů doutníků. Továrna se stěhuje do nové a moderní budovy na okraji Esteli, kde sídlí dodnes. 100% majiteli se stávají Somoza a Rodriguez.

Historie_JDN_01.jpg

1979 – Somoza odchází

Po vítězství občanské revoluce Sandinista končí dynastie Samosy. Fabrika Nicaragua Cigars Co. Se stává součástí státního podniku.

1994 – Nová éra Joya de Nicaragua

Firma Nicaragua Cigar Co. je koupena firmou Tabacos Puros de Nicaragua S.A. jejímž vlastníkem je Dr Alejandro Martinez Cuenca ten firmu ještě jednou přejmenuje a to v roce 2009 na Joya de Nicaragua S.A. jako uznání hodnoty značky.

Historie_JDN_01.jpg

2001 – 2013 – Vývoj nových značek

V roce 2001 Dr. Cuenca vyvíjí tabákovou směs Antaňo 1970 jako poctu nikaragujským tabákům. Tento doutník se velmi rychle stává tabákovou ikonou v kategorii „full bodied Cigars“

V roce 2004 na pomátku 10.výročí akvizice Nicaragua Cigars Co. vzniká tabáková směs Celebracion a časopis Cigar Aficionado jej řadí mezi 25 nejlepších doutníků světa.

Inovace pokračuje značkami Cabinetta Serie,Antaňo dark Corojo ,CyB který je vytvořen za pomocí jednoho z předních blendmasterů Jose Blanca (tento doutník se řadí podle renomovaného časopisu Halfwheel´s Concensus mezi Top 25)

V roce 2013 je vytvořen k poctě 45let od založení firmy zatím poslední doutník Cuatro Cinco, kterého je vyrobeno pouze 4500boxů pro celý svět.

Historie_JDN_01.jpg

 

Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. OK